Relacje z mediami

 
 

Nero zwiększa muzyczny potencjał konsoli Nintendo DSi™

Nowa wersja Nero Music2Go zbudowana w oparciu o platformę Nero MobileSync podnosi funkcjonalność konsoli Nintendo DSi™, ułatwiając zgrywanie, przesyłanie i odtwarzanie plików muzycznych

Karlsbad, Niemcy (08 Grudzień 2009 r.) - Spółka Nero, twórca technologii Liquid Media, wprowadza dzisiaj do sprzedaży oprogramowanie Nero Music2Go przeznaczone dla konsoli Nintendo DSi. W ramach nowej oferty użytkownicy mogą rozbudować funkcjonalność swoich przenośnych konsoli poprzez zgrywanie i przesyłanie plików muzycznych z pulpitu do Nintendo DSi. Nero Music2Go to druga odsłona zapowiedzianej niedawno uniwersalnej, niezależnej od sprzętu platformy Nero MobileSync oferującej w pełni elastyczne aplikacje przeznaczone dla producentów urządzeń przenośnych, netbooków, konsoli gier oraz komputerów Ultra-Mobile PC.

Nero Music2Go to dedykowane komputerowe oprogramowanie towarzyszące dla konsoli Nintendo DSi, umożliwiające prostą konwersję plików muzycznych z płyt CD lub plików przechowywanych w komputerze do formatu AAC (Advanced Audio Coding) i przesyłanie tego formatu do Nintendo DSi - a wszystko za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika. Oferta obejmuje ponadto możliwość odtwarzania muzyki w komputerze i dostępu do szczegółowych informacji na temat utworu, wykonawcy i albumu (z zasobów Gracenote®).

"Użytkownicy konsoli Nintendo DSi mają teraz ułatwioną możliwość korzystania z ulubionej muzyki za pośrednictwem komputera. Poprzez współpracę z firmą Nintendo podkreślamy zaangażowanie Nero w zapewnienie możliwości korzystania z cyfrowych materiałów niezależnie od urządzenia" - powiedział Udo Eberlein, dyrektor naczelny spółki Nero AG. "Oprogramowanie Nero Music2Go zbudowane jest w oparciu o platformę Nero MobileSync, oferując producentom urządzeń przenośnych elastyczną platformę pod marką dystrybutora przeznaczoną do komunikacji między urządzeniem a komputerem oraz do zarządzania materiałami. Możliwość korzystania z materiałów w dowolnym miejscu i czasie jest kluczowa dla przyszłości rozpowszechniania cyfrowych materiałów".

Oprogramowanie Nero Music2Go dla Nintendo DSi dostępne jest w wersji do pobrania w cenie € 5,99 na stronie www.nero.com/nintendodsi. Więcej informacji na temat firmy i produktów Nero znajduje się na stronie www.nero.com.

O firmie Nero

Nero, twórca technologii Liquid Media, umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie cyfrowych materiałów w dowolnym miejscu, o każdej porze i na wszystkich urządzeniach. Nero oferuje klientom nieograniczony dostęp do muzyki, zdjęć i filmów wideo bez względu na różnice sprzętowe czy format plików, stosując unikalne, neutralne wobec platform, znormalizowane podejście do opracowywania rozwiązań. Sprzedano już ponad 300 milionów zestawów zawierających godne zaufania rozwiązania firmy Nero, wykorzystywane w domu, pracy i w podróży. Ponadto Nero udostępnia swoim partnerom strategicznym nowe aplikacje, kodeki, narzędzia, zestawy do tworzenia oprogramowania i interfejsy programistyczne do wykorzystania w różnych najnowszych platformach i urządzeniach. Produkty dostępne są na całym świecie za pośrednictwem producentów sprzętu, partnerów międzynarodowych, sprzedawców detalicznych oraz bezpośrednio w sklepie internetowym Nero pod adresem www.nero.com .

Spółka Nero z siedzibą w Karlsbad w Niemczech posiada oddziały regionalne w następujących miastach: Karlsbad, Niemcy; Glendale, Kalifornia, USA; Yokohama, Japonia; oraz ośrodki rozwoju w Karlsbad w Niemczech i Hangzhou w Chinach.

# # #

Nero® jest znakiem towarowym spółki Nero AG i jej spółek zależnych. Pozostałe nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.
© 2009 Nero. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Nero_AG_Nintendo_Press_Release_08_12_2009_PLK.pdf