Relacje z mediami

 
 

SecurDisc 2.0: Nero poprawił technologię bezpieczeństwa dysków optycznych

Uzyskaj niezawodność danych, dodaj własne hasło i kodowanie do płyt CD, DVD i dysków Blu-ray, korzystając z dowolnej nagrywarki

CeBIT 2010, Hanower, Niemcy (3 marca 2010 r.) - Nero, twórca technologii liquid media, ogłosił dziś, że planuje w kwietniu 2010 r. aktualizować technologię ochrony danych SecurDisc. SecurDisc 2.0 zwiększa trwałość treści nagranych na płytach CD, DVD i dyskach Blu-ray, ułatwiając odzyskanie danych z uszkodzonych dysków, niezależnie od zadrapań, wieku czy słabej jakości, chroniąc dane przed wprowadzeniem niezamierzonych zmian i przed dostępem oraz pozwala na weryfikację autora danych dzięki podpisom elektronicznym.

Średnia przewidywana trwałość dysku optycznego wynosi od dwóch do pięciu lat, jednak może zostać ona jeszcze bardziej skrócona w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń. Według badań przeprowadzonych na zlecenie organizacji konsumenckiej (National Consumers League) w 1 000 amerykańskich gospodarstwach domowych, respondenci średnio kupowali dwie kolejne komercyjne płyty DVD, ponieważ płyta została zgubiona lub uległa zniszczeniu. Liczba ta była znacznie wyższa w przypadku gospodarstw z dziećmi. Liczba uszkodzonych płyt DVD jest prawdopodobnie jeszcze wyższa w przypadku niekomercyjnych płyt DVD nagrywanych w domu. Dostrzegając potrzebę poprawienia trwałości płyt, aby klienci mogli cieszyć się utworzonymi przez siebie materiałami i mieć dostęp do ważnych danych, firma Nero opracowała i dodała do swoich produktów technologię SecurDisc, aby sprostać wymaganiom klientów.

SecurDisc 2.0 jest nowym standardem przemysłowym zapewniającym bezpieczeństwo dysków optycznych i niezawodność danych. Zawiera on pełny zestaw funkcji związanych z bezpieczeństwem danych, niezależnie od nagrywarki czy używanego nośnika - również płyt Blu-ray. To łatwe w użyciu rozwiązanie zwiększa możliwość odzyskiwania plików, w przypadku uszkodzenia lub porysowania dysku optycznego, zapewnia bezpieczeństwo ważnych plików gwarantując, że przypadkowe lub celowe wprowadzenie zmian w danych jest niemożliwe dzięki ochronie hasłem i kodowaniu, pozwala też na weryfikację autentyczności danych za pomocą podpisów elektronicznych autora.

„Dane przechowywane na płytach CD, DVD i Blu-ray są o wiele bardziej narażone na kradzież, utratę, uszkodzenia, nieuprawniony dostęp czy kopiowanie niż informacje przechowywane na dysku twardym”, powiedział Kris Barton, wicedyrektor wykonawczy działu produktów globalnych Nero AG. „SecurDisc 2.0 zapewnia klientom wielowarstwową ochronę i dostępność danych dzięki zastosowaniu zarówno bezpieczeństwa na poziomie przechowywania danych, jak i na poziomie użytkownika. Co najważniejsze z tej technologii będzie mógł skorzystać każdy właściciel nagrywarki optycznej”.

SecurDisc łączy w sobie wysoką niezawodność danych, korzystając z nadmiarowości danych i zarządzania defektami z kodowaniem, ochroną hasłem i podpisami elektronicznymi, co pozwala na ochronę najcenniejszych i poufnych danych przechowywanych na nośnikach optycznych wydłużając okres trwałości dysku optycznego. Po utworzeniu dysku za pomocą SecurDisc 2.0, dane chronione hasłem można wyświetlić za pomocą nowej aplikacji umieszczonej na nośniku Przeglądarki SecurDisc. Wystarczy jedynie włożyć do napędu dysk optyczny, a przeglądarka uruchomi się automatycznie bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Po podaniu poprawnego hasła, dane zostaną automatycznie odkodowane i udostępnione osobie przeglądającej zawartość dysku.

SecurDisc 2.0 będzie dostępny w przyszłym oprogramowaniu Nero. Więcej informacji o SecurDisc 2.0 można uzyskać odwiedzając stronę www.nero.com lub kontaktując się z zespołem PR Nero.

O firmie Nero

Nero, twórca technologii Liquid Media, umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie cyfrowych materiałów w dowolnym miejscu, o każdej porze i na wszystkich urządzeniach. Nero oferuje klientom nieograniczony dostęp do muzyki, zdjęć i filmów wideo bez względu na różnice sprzętowe czy format plików, stosując unikalne, neutralne wobec platform, znormalizowane podejście do opracowywania rozwiązań. Sprzedano już ponad 300 milionów zestawów zawierających godne zaufania rozwiązania firmy Nero, wykorzystywane w domu, pracy i w podróży. Ponadto Nero udostępnia swoim partnerom strategicznym nowe aplikacje, kodeki, narzędzia, zestawy do tworzenia oprogramowania i interfejsy programistyczne do wykorzystania w różnych najnowszych platformach i urządzeniach. Produkty dostępne są na całym świecie za pośrednictwem producentów sprzętu, partnerów międzynarodowych, sprzedawców detalicznych oraz bezpośrednio w sklepie internetowym Nero pod adresem www.nero.com .

Spółka Nero z siedzibą w Karlsbad w Niemczech posiada oddziały regionalne w następujących miastach: Karlsbad, Niemcy; Glendale, Kalifornia, USA; Yokohama, Japonia; oraz ośrodki rozwoju w Karlsbad w Niemczech i Hangzhou w Chinach.

# # #

Nero® jest znakiem towarowym spółki Nero AG i jej spółek zależnych. Pozostałe nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.
© 2010 Nero. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Nero_AG_SecurDisc2.0_Press_Release_03_03_2010_PLK.pdf