Relacje z mediami

 
 

Kryształowa rocznica: Nero świętuje 15 rocznicę dostarczania klientom na całym świecie wysokiej jakości produktów do obsługi cyfrowych plików multimedialnych

Linia produktów została rozszerzona oferując najlepsze w swojej klasie aplikacje do nagrywania dysków optycznych, tworzenia kopii bezpieczeństwa, zarządzania i edytowania plików multimedialnych, a także rozwiązania dla urządzeń przenośnych

CeBIT 2010, Hanower, Niemcy (3 marca 2010) - Firma Nero, twórca technologii liquid media, świętowała dziś swoją 15-tą rocznicę działalności ogłaszając informację, że na całym świecie sprzedanych już zostało ponad 300 milionów kopii jej popularnego oprogramowania do zarządzania plikami multimedialnymi. Oprogramowanie Nero znane jest na całym świecie ze swojej niezawodności, łatwości w obsłudze i bogatego wachlarza funkcji, wyznaczając standardy swoją wiodącą w branży aplikacją do nagrywania płyt, Nero Burning ROM, a ostatnio swoją technologią ochrony danych, SecurDisc. Wiodący producenci komputerów i napędów optycznych z dumą dołączają do swojego sprzętu oprogramowanie Nero, aby dostarczać swoim klientom najlepszych rozwiązań w zakresie cyfrowych plików multimedialnych i umożliwiać im korzystanie z ich zawartości. Produkty Nero można zakupić w najlepszych sklepach z elektroniką i systemami rozrywki domowej na całym świecie, a także pobrać ze strony www.nero.com oraz innych firm prowadzących sprzedaż poprzez Internet.

Prywatna firma, która została utworzona w 1995 roku pod nazwą Ahead Software GmbH, jest obecnie światowym liderem na rynku dzięki swojemu silnemu oprogramowaniu Nero Burning ROM, które na całym świecie zdobyło uznanie będąc najchętniej wybieraną aplikacją do nagrywania plików na media optyczne (płyty CD, DVD i Blu-ray). Oprogramowanie to jest w szczególności używane do szybkiego i łatwego tworzenia kopii bezpieczeństwa plików muzycznych lub ważnych danych.

„Bardzo cieszymy się, że możemy świętować to wydarzenie będące prawdziwym kamieniem milowym i w przyszłości wykorzystać opinie milionów naszych klientów otrzymane w ciągu ostatnich 15 lat, aby zapewniać jeszcze lepsze niż dotychczas produkty Nero, obsługę i wsparcie klienta”, powiedział Juergen Kurz, Dyrektor Naczelny firmy Nero. „Chcemy, aby użytkownicy naszych programów nadal kojarzyli markę Nero z najlepszym na rynku oprogramowaniem do nagrywania płyt, tworzenia kopii bezpieczeństwa, tworzenia i edytowania”.

Starając się odpowiedzieć na bardzo specyficzne wymagania dzisiejszych różnorodnych klientów w zakresie materiałów cyfrowych, na przestrzeni ostatnich pięciu lat firma rozszerzyła swoje portfolio oferując programy łączące możliwość tworzenia kopii bezpieczeństwa i odzyskiwania danych, a także zarządzania i edycji plikami multimedialnymi.

Dzisiaj sztandarowa oferta Nero zawiera:

- Nero 9 – Reloaded to prosty w obsłudze, a zarazem wydajny pakiet multimedialny, umożliwiający tworzenie, zgrywanie, kopiowanie, nagrywanie, edycję, udostępnianie i przekazywanie materiałów multimedialnych (muzyka, wideo, zdjęcia i dane) online.

- Nero BackItUp & Burn umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych na dysku twardym, na różnego rodzaju nośnikach lub w magazynie online, a także synchronizowanie plików i folderów oraz odzyskiwanie i przywracanie danych z wykasowanych lub uszkodzonych nośników danych.

- Nero Move It umożliwia łatwe przenoszenie i korzystanie z plików muzycznych, wideo i zdjęć na wielu różnych urządzeniach cyfrowych, takich jak komputery, odtwarzacze mp3, telefony komórkowe (także iPhone) i wiele innych.

Nero wkroczyło również na obszar urządzeń przenośnych wprowadzając Nero MobileSync, uniwersalną, niezależną od sprzętu platformę z w pełni dostosowanymi aplikacjami połączenia komputer-urządzenie zapewniającą zarządzanie, udostępnianie i tworzenie treści pomiędzy komputerem, telefonem komórkowym a Internetem niezależnie od urządzenia przenośnego. Nero MobileSync obsługuje już MOTOROLA MEDIA LINK, które umożliwia użytkownikom gładkie przenoszenie i korzystanie z osobistych treści multimedialnych na swoich telefonach komórkowych opartych o system Android, na komputerze i w Internecie.

Inne ważne kamienie milowe Nero:

- Ponad 50 milionów ludzi na całym świecie regularnie i aktywnie korzysta z produktów Nero;

- Witryna internetowa nero.com rejestruje >120 milionów pojedynczych odwiedzin rocznie; i

- Ponad 1,3 miliona zarejestrowanych użytkowników dołączyło do społeczności internetowej MyNero.

Nero będzie prezentować i demonstrować swoje produkty i nowe technologie w sali 15, stoisko C16 podczas targów CeBIT 2010 w Hanowerze, w Niemczech, które odbędą się w tym tygodniu. Więcej informacji na temat firmy Nero i jej historii można znaleźć na stronie www.nero.com.

O firmie Nero

Nero, twórca technologii Liquid Media, umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie cyfrowych materiałów w dowolnym miejscu, o każdej porze i na wszystkich urządzeniach. Nero oferuje klientom nieograniczony dostęp do muzyki, zdjęć i filmów wideo bez względu na różnice sprzętowe czy format plików, stosując unikalne, neutralne wobec platform, znormalizowane podejście do opracowywania rozwiązań. Sprzedano już ponad 300 milionów zestawów zawierających godne zaufania rozwiązania firmy Nero, wykorzystywane w domu, pracy i w podróży. Ponadto Nero udostępnia swoim partnerom strategicznym nowe aplikacje, kodeki, narzędzia, zestawy do tworzenia oprogramowania i interfejsy programistyczne do wykorzystania w różnych najnowszych platformach i urządzeniach. Produkty dostępne są na całym świecie za pośrednictwem producentów sprzętu, partnerów międzynarodowych, sprzedawców detalicznych oraz bezpośrednio w sklepie internetowym Nero pod adresem www.nero.com .

Spółka Nero z siedzibą w Karlsbad w Niemczech posiada oddziały regionalne w następujących miastach: Karlsbad, Niemcy; Glendale, Kalifornia, USA; Yokohama, Japonia; oraz ośrodki rozwoju w Karlsbad w Niemczech i Hangzhou w Chinach.

# # #

Nero® jest znakiem towarowym spółki Nero AG i jej spółek zależnych. Pozostałe nazwy produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.
© 2010 Nero. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Nero_AG_15th_Anniversary_Press_Release_03_03_2010_PLK.pdf