Relacje z mediami

 
 

Nero wprowadza do sprzedaży jedyny w swoim rodzaju pakiet 3 programów do edycji wideo, nagrywania płyt i tworzenia kopii zapasowych: Nero Multimedia Suite 10

Z okazji 15 rocznicy powstania, firma Nero wprowadza do oferty Nero Multimedia Suite 10 – multimedialny pakiet składający się z trzech wszechstronnych aplikacji: Nero Vision Xtra, Nero Burning ROM i Nero BackItUp & Burn.

Karlsbad, Niemcy (29 marca 2010) – firma Nero, twórca technologii do obsługi cyfrowych multimediów (ang. liquid media technology), zaprezentowała dziś Nero Multimedia Suite 10, wprowadzając tym samym fundamentalną zmianę w oferowanych wcześniej aplikacjach typu „wszystko w jednym”. W skład Nero Multimedia Suite 10  wchodzą następujące programy: Nero Vision Xtra do organizowania plików multimedialnych, zaawansowanej edycji i tworzenia filmów w formacie HD, Nero Burning ROM do kompilowania i kopiowania płyt oraz Nero BackItUp & Burn do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i przywracania danych. Pakiet tych trzech programów wraz dodatkowymi aplikacjami multimedialnymi to wydajne i równocześnie proste w obsłudze narzędzie o bardzo szerokich możliwościach.

„Rozwiązania typu Nero Multimedia Suite 10 mają wpływ na zwiększenie rynku edycji zdjęć i filmów,” powiedział Kurt Scherf, wiceprezes i główny analityk Parks Associates. „W samych Stanach Zjednoczonych współczynnik procentowy gospodarstw domowych, w których samodzielnie i regularnie edytowano filmy wzrósł z 10% w 2006 roku do 25% w 2009 roku. Dzisiaj prawie połowa konsumentów regularnie edytuje zdjęcia - w 2006 roku współczynnik ten wynosił 35%.”

Użytkownicy domowi będą teraz mogli wykorzystać możliwości nowego pakietu produktów Nero Multimedia Suite 10 oferuje łatwe zarządzanie plikami muzycznymi, graficznymi i wideo oraz zawansowaną i wydajną edycję materiałów w formacie HD, włączając authoring płyt Blu-Ray i SmartEncoding. Dodatkowo, użytkownicy mają do swojej dyspozycji szerokie możliwości wypalania płyt, niezawodną technologię wykorzystywaną podczas tworzenia kopii zapasowych i szereg narzędzi multimedialnych, dzięki którym mogą rozwijać swoją kreatywność.

„W ciągu piętnastu lat istnienia firmy Nero na rynku, ponad 300 milionów klientów używało  produktów Nero oferujących zarządzanie plikami zgromadzonymi na domowych komputerach i online,” powiedział Jürgen Kurz, CEO, Nero AG. „Podczas projektowania pakietu  Nero Multimedia Suite 10 wzięto pod uwagę wyniki zewnętrznych badań rynkowych i uwzględniono opinię ponad 150 000 konsumentów. Przeprowadzone badania pokazały, iż istniejąca oferta produktów do obsługi multimediów typu „wszystko w jednym” jest już nieaktualna i działa na zasadzie szwajcarskiego scyzoryka, czyli „ten, kto jest ekspertem od wszystkiego, nie zna się na niczym”. W związku z tym  firma Nero zdecydowała się stworzyć prawdziwy pakiet multimedialny oferujący całkowicie niezależne produkty do zarządzania i edycji wideo, wypalania płyt i tworzenia kopii zapasowych. Nero Multimedia Suite 10  nie tylko zaspakaja aktualne potrzeby klientów, ale także oferuje niesamowite możliwości.”

Nero Multimedia Suite 10 zawiera następujące produkty:

Nero Vision Xtra

Nowy Nero Vision Xtra to połączenie dwóch solidnych, w pełni zintegrowanych programów: Nero MediaHub i Nero Vision.

Nero MediaHub to domowa aplikacja do odtwarzania, zarządzania i prostej edycji plików multimedialnych. Charakteryzuje się łatwym w użytkowaniu interfejsem, umożliwiającym organizowanie, sortowanie, przeszukiwanie, odtwarzanie i gromadzenie plików muzycznych, zdjęć i filmów oraz tworzenie i edycję wysokiej jakości pokazów slajdów.
W tym samym oknie można odtwarzać pliki audio, wideo i foto w najpopularniejszych formatach, jak również AVCHD, MKV, FLV, FLAC, DVD, niekomercyjne Blu-ray, MPEG-4 AVC, (S)-VCD, AVCREC, audio CD, muzyczne listy odtwarzania i pokazy slajdów. Nero MediaHub umożliwia łatwe zapisywanie muzyki, pokazów slajdów i filmów na CD, DVD
i Blu-ray (w tym również w wysokiej jakości 24-roklatkowym formacie kinowym
o progresywnym skanowaniu), a także  publikację na wiodących portalach społecznościowych, takich jak: YouTube, Facebook, MySpace, Flickr i My Nero.

Nero Vision jest wyposażony w zaawansowane narzędzia do edycji filmów w standardowej i wysokiej rozdzielczości, zapewniające osiągnięcie profesjonalnie wyglądających rezultatów. Posiada takie przełomowe funkcje, jak prawdziwa wielościeżkowa edycja, zaawansowane efekty obrazu w obrazie i efekty nakładek z pełną kontrolą w oparciu o klatki kluczowe, Pan & Zoom, kluczowanie chrominancyjne, matowienie obrau, zniekształcenie obiektywu, wyostrzanie, rozmywanie krawędzi, trzęsienie ziemi i inne.

Użytkownicy mogą osiągnąć profesjonalne efekty dzięki ponad 60 szablonom menu dla DVD (sport, dzieci & rodzina, wakacje, biznes i wiele innych kategorii), wliczając w to standardowe 2D, animowane 2D i smart3D. Aby urozmaicić zdjęcia i wideo, Nero Vision zawiera ponad 150 klipartów, takich jak bąbelki, linie, marginesy i ramki.

Nero Vision charakteryzuje się ponadto doskonałą wydajnością w obróbce materiałów w rozdzielczości HD, oferując obsługę mechanizmu SmartEncoding dla formatów MPEG2 oraz AVCHD. Udostępnia również obsługę sprzętowego kodowania H.264/AVC z wykorzystaniem technologii NVIDIA CUDA. Dodatkowo Nero Vision umożliwia użytkownikom eksport materiałów do wielu różnych formatów zarówno sieciowych, jak i dla nośników CD, DVD, AVCHD czy dysków Blu-ray. Nero Vision to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć znaczący wpływ na wygląd swoich projektów.

Nero MediaHub i Nero Vision współpracują ze sobą, tworząc w ten sposób wygodne przejście od podstawowej do zaawansowanej edycji wideo. Użytkownik może rozpocząć projekt filmu lub pokazu slajdów w Nero MediaHub, a następnie bez problemu wyeksportować go do Nero Vision naciskając przycisk „Edycja zaawansowana”. Nero Vision Xtra zawiera mnóstwo narzędzi, umożliwia zapisanie domowych filmów w wysokiej jakości formacie HD i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi, dzięki opcji publikacji w Internecie.

Nero Burning ROM

Nero Burning ROM oferuje wiodące rozwiązania w dziedzinie nagrywania i kopiowania płyt CD, DVD i Blu-ray. Gwarantuje niezawodne, nieuszkodzone nagrania, a w rezultacie najlepszą jakość odtwarzania. W aplikacji zastosowano najnowszą technologię SecurDisc™ 2.0 zwiększającą żywotność, niezawodność, bezpieczeństwo i integralność nagrywanych danych. Aplikacja obsługuje dowolne napędy optyczne i nośniki w formacie CD, DVD, a od niedawna również Blu-ray. Nero SecurDisc Viewer włącza się automatycznie przy każdym nagrywaniu, nie jest konieczna instalacja, ani sterowniki. Użytkownicy mogą łatwo chronić swoje poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem przy pomocy hasła, szyfrowania i cyfrowego podpisu.

Wykorzystując Nero DiscSpan i Nero DiscMerge użytkownicy mogą wypalać duże pliki na kilku dyskach tego samego lub różnego typu, a następnie ponownie je zespalać. Dodatkowo Nero Burning ROM zawiera wsparcie dla nagrywania nowoczesnych kompilacji, takich jak AVCHD dla DVD i AVCHD / BD-MV dla dysków Blu-ray.

Nero BackItUp & Burn

Nero BackItUp & Burn chroni dane użytkowników umożliwiając nie tylko tworzenie kopii zapasowych, ale także odzyskiwanie wszystkich wartościowych plików ze zdjęciami, muzyką, filmami i dokumentami. Aplikacja oferuje łatwe tworzenie kopii plików, folderów, napędów i kompletnego systemu w kilku prostych krokach. Dzięki najnowocześniejszej technologii backupu, użytkownik może chronić pliki i cały system przed skutkami awarii twardego dysku, systemu lub ataku wirusa. Funkcję automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa można uruchomić jednym kliknięciem, wystarczy wskazać dane i kopie zapasowe będą robione w tle, bez dodatkowych zabiegów. Poza tym istnieje możliwość łatwego zaprogramowania regularnego tworzenia kopii zapasowych przy pomocy różnych metod i poziomów kompresji oraz ochrony.

Dodatkowo, dzięki Nero BackItUp & Burn, każdy zagubiony lub usunięty plik może być łatwo i szybko odzyskany.

Nero BackItUp & Burn to nie tylko tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie
i przywracanie danych, ale także synchronizacja pomiędzy komputerami a urządzeniami przenośnymi. Nero BackItUp & Burn zsynchronizuje właściwości, pliki i foldery bezpośrednio na dyskach twardych laptopów, pamięci USB czy w zasobach, jakie oferuje Internet.

PLUS Nero Multimedia Suite 10 – narzędzia multimedialne

Poza nowymi aplikacjami i funkcjami Nero Multimedia Suite 10 zawiera także dobrze znane już narzędzia:

  • Nero StartSmart – zaktualizowany interfejs użytkownika ułatwia dostęp do muzyki, zdjęć, edycji wideo i aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. Zawiera zintegrowany Nero StartSmart Knowledge Center umożliwiający dostęp online do przewodników „krok po kroku” i instrukcji, łączenie się
    z portalem My Nero, współdzielenie blogów i porad z innymi użytkownikami Nero oraz dostęp do aktualnych dodatków i aplikacji.
  • Nero DiscCopy Gadget – funkcja kopiowania dysku dostępna zpulpitu.
  • Nero CoverDesigner – tworzenie indywidualnych okładek, nalepek do pudełek CD i DVD itp.
  • Nero SoundTrax – tworzenie podkładów dźwiękowych 5.1 oraz zgrywanie materiałów z płyt winylowych ikaset i konwersja do postaci cyfrowej.
  • Nero WaveEditor – edycja muzyki z wykorzystaniem różnych efektów inarzędzi ulepszających dźwięk.
  • Nero Recode – automatyczna konwersja i kompresja wideo DVD lub plików wideo przy zachowaniu optymalnej jakości odtwarzania.
  • Nero Toolkit – podniesienia wydajności PC przy pomocy narzędzi do zarządzania prawami, analizy dysków i wyświetlania informacji o systemie.

Cennik i dostępność

Przedsprzedaż Nero Multimedia Suite 10 rozpoczyna się z dniem dzisiejszym w sklepie internetowym na www.nero.com, cena pakietu to 279,99 PLN. Począwszy od 12 kwietnia Nero Multimedia Suite 10 będzie dostępne w sprzedaży detalicznej we wszystkich sklepach na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 299 PLN.

Obecni użytkownicy Nero 9 i poprzednich wersji mogą dokonać aktualizacji do Nero Multimedia Suite 10 na specjalnych warunkach, informacje na ten temat dostępne są pod adresem www.nero.com.

Nowe produkty, takie jak Nero Vision Xtra (219,99 PLN), Nero Burning ROM (169,99 PLN) i Nero BackItUp & Burn (114,99 PLN) będą dostępne w sprzedaży online pod adresem www.nero.com dopiero od 12 kwietnia.

W celu uzyskanie dodatkowych informacji o Nero i historii firmy zapraszamy do odwiedzenia strony www.nero.com. Dołącz do grona fanów Nero na Facebook pod adresem www.facebook.com/nerosoftware i Twitter (@NeroSolutions) lub do społeczności My Nero pod adresem http://my.nero.com.

O Nero

Nero, twórca technologii do obsługi cyfrowych multimediów (ang. liquid media technology), umożliwia tworzenie i rozpowszechnianie materiałów cyfrowych w dowolnym czasie i miejscu, za pośrednictwem każdego urządzenia. Firma oferuje klientom swobodny i łatwy dostęp do muzyki, zdjęć i filmów bez względu na różnice sprzętowe czy format plików, wprowadzając unikalne rozwiązania, oparte na standardach i neutralne w stosunku do platform wykorzystywanych do ich dostarczania. Na całym świecie, w domu, pracy i w podróży, użytkowanych jest 300 milionów zestawów oprogramowania firmy Nero. Firma Nero prowadzi także strategiczną współpracę z producentami nowatorskich aplikacji, kodeków, narzędzi, programowych zestawów deweloperskich i interfejsów programistycznych w celu ich późniejszego wykorzystania w najnowszych platformach i urządzeniach. Produkty są dostępnie globalnie poprzez producentów hardware, międzynarodowych partnerów, sprzedawców detalicznych i bezpośrednio poprzez sklep internetowy pod adresem www.nero.com.

Siedziba główna w Karlsbad, Niemcy, główne biura regionalne Nero w Karlsbad, Niemcy; Glendale, Kalifornia, USA; Jokohama, Japonia i centra rozwojowe w Karlsbad, Niemcy i Hangzhou, Chiny.

# # #

Nero® jest znakiem towarowym Nero AG i spółek zależnych. Wszelkie inne nazwy produktów są zarejestrowanymi znakami towarowymi ich właścicieli.
© 2010 Nero. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Nero_AG_Multimedia_Suite_10_29_03_2010_PLK_final.pdf